Pozew o rozwód. Lawina spraw w kancelariach adwokackich

W ostatnim tygodniu zadał mi dość interesujące pytanie natomiast mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego kondycję rodzinną znam tylko spośród opowieści, ale jedno mogę stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze parę lat temu jego sytuacja finansowa wyglądała zupełnie w inny sposób. Był właścicielem stosunkowo porządnie prosperującej firmy, która działała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć firmę i zwolnić wszystkich zatrudnionych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie napojów alkoholowych. Po pewnym czasie nastąpił kolejny cios, gdy wraz z mieszkania wyprowadziła się jego żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Przy tym momencie znajomy związał się z inną kobietą i chce zerknij na stronę internetową uregulować własny stan cywilny od witryny formalnej. Nie mając gotówki na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie właściwym do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni wraz z kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Być może to być adwokat lub też radca prawny. Aż do samego wniosku dołączamy nasze oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz zysk, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew zostanie już sporządzany przez zawodowego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Pozew o rozwód. Lawina spraw w kancelariach adwokackich”

Leave a Reply

Gravatar